Prva pobjeda u finalu
slika 23.04.2017. 10:52 h

Budućnost VOLI je iskoristila prednost domaćeg terena u prvoj utakmici finala ERSTE lige, pobijedila je ekipu Mornara 78:64. Drugi meč je već u utorak, u Baru. Finale se igra do tri pobjede.

Nijesu Plavi uspijevali u prvoj četvrtini da naprave veću razlike, dozvolili su rivalu u tom periodu previše ofanzivnih skokova. No, kako je vrijeme odmicalo, posebno u trećoj četvrtini, čvrsta odbrana dopunjena je dobrim rješenjima u napadu protiv zonske defanzive Barana, i prednost je rasla. Dugo je bila dvocifrena razlika, a onda su gosti početkom posljednje četvrtine prišli na 63:58. Uslijedio je tajm-aut Plavih, potom i nova serija poena. Do kraja meča sačuvan je domaći teren i ostvarena startna prednost u finalu.

Igor Đaletić: „Poveli smo u finalnoj seriji što smo i priželjkivali. Teška utakmica. Najavljivali smo da je Mornar izuzetno težak protivnik, sa iskusnim pojedincima, i to se pokazalo na terenu. U Baru očekujemo mnogo, mnogo teži meč nego večeras. Sigurno je da će Mornar da napravi reakciju poslije ovog poraza, a mi moramo da budemo spremni na to. U ovoj utakmici Barani su imali 10 skokova više i time moramo posebno da se pozabavimo.“

Budućnost VOLI - Mornar 78:64 (20:18, 17:14, 26:19, 15:13)

Podgorica - Dvorana “Morača”. Gledalaca: 800. Sudije: Koljenšić, Dragojević (Podgorica), Vojinović (Nikšić).

Budućnost VOLI: Rejnolds, Suad Šehović 11, Subotić 6, Sead Šehović 8, Gordić 14 (5as), Baćović, Slavković, Ilić 8(8sk), Savović 13, Nikolić 9, Popović 9, Vranješ.

Mornar: Hadžibegović 5, Ćalić 5, Džons 20, B. Radunović 4, M. Radunović, Bakić 1, Ivanović, Pavić, Elis 6, Vujošević 9, Mugoša 2, Voler 6.