Zvezda izjednačila u seriji, u Morači Zvezdu čeka paklena atmosfera
slika 10.04.2018. 20:20 h
U drugom meču finalne serije plej-ofa ABA Lige Crvena zvezda - Budućnost Voli 69:59

U napetom, uzbudljivom meču finalne serije plej-ofa ABA Lige Budućnost je poražena od Crvene zvezde u dvorani Aleksandar Nikolić - serija se sada pri rezultatu 1:1 seli u našu Moraču. Gdje Beograđane čeka paklena atmosfera.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, brzo stvorio prednost, kontrolisao rezultat, a sredinom druge dionice imao i prvi ozbiljniji plus (29:19). Reakcija je međutim bila sjajna - odbrana je zategnuta, napad postao raznovrstan, pa je serijom 12:2 koju je zaključio Nikola Ivanović trojkom sa zvukom sirene semafor pred odlazak na odmor ispisao 31:31. Čekalo nas je pakleno drugo poluvrijeme.

A nakon izlaska iz svlačionice naš tim je nastavio da dominira - serija je nastavljena,pa je u 22. minutu bilo 39:31 za plave. Zvezda je međutim do kraja treće dionice došla na samo poen zaostatka (47:48).

A u završnoj dionici, domaćin je imao jače nerve, naš tim je napravio previše grešaka što je uz jednu lošu sudijsku odluku (nakon faula nad Gordićem prilikom polaganja) odlučilo meč.

Najefikasniji u našem timu bili su Nemanja Gordić sa 22 poena i Džastin Dolmen sa 10, dok se kod domaćina izdvojio Alen Omić sa 15.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE.

Treći meč finalne serije igra se u petak u Morači.