Još jedan favorit na koljenima - pala i Cedevita
slika 12.11.2017. 20:45 h
U derbiju 8.kola Aba lige naš tim savladao Cedevitu 66:60

Još jedan dramatičan susret i još jedna velika pobjeda - u velikom derbiju 8. kola Aba lige u Sportskom kompleksu Verde naš tim je savladao Cedevitu i ostao na liderskoj poziciji na tabeli.

Budućnost je zahvaljujući dobroj odbrani prva napravila osjetniju prednost - plavi su na otvaranju druge četvrtine imali +10 (26:16), ali je odgovor gostiju iz Zagreba bio spreman: serijom 12:0 za tri minuta su se vratili u igru i stavili našem timu do znanja da je pred njima težak zadatak.

U prilično izjednačenom meču tim Aleksandra Džikića je na četiri minuta do kraja utakmice došao do +9 (57:48), očekivala se rutinska završnica, ali drama nije izostala. U tim trenucima bolje se snašla Budućnost, pa je nakon Zvezde pred plavima pao još jedan favorit.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Gordić sa 13 poena, Filip Barović i Kajl Gibson ubacili su po 11, dok se u timu koji sa klupe predvodi legendarni Jure Zdovc istakao Filip Krušlin sa 15 poena.