Plavi odradili Cibonu
slika 08.10.2017. 22:40 h
Meč riješen u furioznoj drugoj dionici: Budućnost Voli - Cibona 71:62

Prednost tokom svih 40 minuta, aplauzi publike i druga pobjeda u ABA ligi - u trećem kolu regionalnog takmičenja Budućnost Voli je savladala Cibonu 71:62 (15:11, 26:16, 14:16, 16:19). Oko 2.500 gledalaca u Morači prisustvovalo je interesantnom meču, koji je riješen u drugoj četvrtini.

Na krilima rasploženog Nemanje Gordića Budućnost je nakon početnog ispitivanja snaga brzo uvela meč u svoj ritam, već na startu druge dionice došla do dvocifrene prednosti, a u 17. minutu imala i ogromnih, rekordnih +18 (39:21).

Serijom 11:0 zagrebački vukovi su se na početku drugog poluvremena vratili u igru, uhvatili priključak, ali je odgovor plavih, prije svih Filipa Barovića, bio furiozan. Gostima nije ostavljen ni promil šanse da mogu do iznenađenja.

Najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Gordić sa 14 poena, Barović i Kajl Gibson postigli su po 13, a još jednu zapaženu rolu imao je nadareni Milić Starovlah koji je ubacio 8 poena. Kod gostiju istakao Amerikanac Melvin sa 19 poena.
Kompletnu statistiku meča možete pogledati OVDJE.

Naš tim će u narednom kolu (15. oktobar, 19h) igrati protiv aktuelnog šampiona ABA lige, jedine neporažene ekipe ove sezone - Crvene zvezde u dvorani Aleksandar Nikolić.
Prije toga čeka nas meč 1. kola grupne faze Evrokupa - u Moraču u srijedu stiže Ređo Emilija.