Košarkaši Budućnosti savladali Crvenu Zvezdu
slika 28.03.2017. 11:12 h
Najefikasniji u timu Budućnosti VOLI bili su Savović sa 15 i Gordić sa 12 poena, dok je Crvenu Zvezdu predvodio Gudurić, koji je dodao 15 poena. Pratio ga je Nejt Volters sa 11.

Ekipa Dejana Radonjića je imala plus četiri posle tri minuta igre, ali je ekipa Budućnosti VOLI napravila seriju od 9:0 i posle prvih deset minuta izjednačili - 13:13.

Početkom druge četvrtine, Branko Lazić je doneo preokret Crvenoj Zvezdi koja je povela sa 17:13, ali su crveno-beli posle 20 minuta ubacili samo 23 poena.

Na kraju prvog poluvremena Budućnost je imala plus deset, ali je u trećem kvartalu ubacila samo devet poena.

Košarkaši Crvene Zvezde su do kraja treće četvrtine smanjili prednost i to zahvaljujući Marku Guduriću.

Na tri minuta pre kraja, Gordić je ponovo vraća rezultatsku prednost na plus deset (58:48), dok Rejnolds trojkom minut do kraja stavlja tačku na ovaj meč.

Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 63:57, čime su izborili "majstoricu" u polufinalu ABA lige, 4. aprila u Beogradu.

Izvor slike: ABA Liga