Šampioni!!!
slika 14.04.2018. 22:59 h
U četvrtoj utakmici finala plej-ofa ABA lige Budućnost Voli - Crvena zvezda 77:73

Kakav meč,kakva ludnica u Morači! Budućnost Voli je šampion Aba lige nakon još jedne velike pobjede nad Crvenom zvezdom za 3:1 u finalnoj seriji. Podgorica slavi, istorija pišu naši momci.

Plavi su slično kao u trećoj utakmici finalne serije bolje otvorili meč, sa više energije od protivnika, pa je semafor krajem prve četvrtine ispisao 18:9 za izabranike Aleksandra Džikića. Zvezda je ipak brzo hvatala ritam i na krilima raspoloženog Ročestija već sredinom druge dionice uhvatila priključak, a na veliki odmor čak i uspjela da ode sa dva poena viška (36:38).

Dobar dio treće dionice protekao je u znaku gostiju, koji su u 26. minutu imali +8 (41:49), ali su naši momci imali spreman odgovor. Gordić je igrao u transu, Barović imao sjajnu rolu, pa je pred ulazak u odlučujući kvartal Budućnost opet bila u plusu 60:57.

U uzbudljivoj posljednjoj dionici, plavi su nekoliko puta imali šansu da prelome meč, ali je Zvezda na minut ipo do kraja došla do prednosti 68:70. Ipak je ulogu junaka preuzeo je Nikola Ivanović,dijete našeg kluba, kome ruka nije zadrhtala mm u finišu, i Podgorica je mogla da počne sa feštom.

Najefikasniji u našem timu bili su Gordić sa 18, Ivanović sa 17 i Barović sa 14, dok se u redovima gostiju istakao Ročesti sa 14.